Kuriančios moterys

kuriancios_moterys

Pajedaitė O. Kuriančios moterys, 1976-1996: fotoalbumas.

Vilnius: Petro ofsetas, 2011. 155, [4] p.

 

 

PERŽIŪRĖTI…

ATSILIEPIMAI…

 

 

Dvidešimto amžiaus pabaigoje kultūroje ir mene vyravo vyrai, todėl ir daugelyje mano parodų moterų portretai tarp jų paskęsdavo. Savo mase tiesiog jas užgoždavo. Šiuo metu moterys visose srityse prasiveržė tokia jėga ir mastu, kad jau vyriškąją lytį gerokai pralenkia. Bet mano fotoaparatas, deja, jau seniai užgesintas.

Todėl nutariau to meto moteris sujungti į vienumą ir parodyti jų kūrybinę jėgą ir grožį. 2000-aisiais paruošiau parodą „Mūsų moterys“. Ji buvo eksponuota Kongresų rūmuose per Moterų suvažiavimą, Signatarų namuose, Rašytojų klube, Technikos bibliotekoje, Anykščiuose, Zarasuose ir kt.

Katalogo tada neišleidau, nes neturėjau lėšų, be to, atsirado ir kitokių darbų – tvarkyti foto archyvą, ir savo rankraščius: straipsnius, laiškus, eilėraščius, bibliografiją, kelionių įspūdžius.

Atėjo laikas ir moterims. Tai parodinės nuotraukos, papildytos keleta naujų veidų. Portretus suskirsčiau pagal profesiją: literatūra, teatras, dailė, muzika, kultūra ir politika. Suskaičiavau – 41 kadras. Toks įdomus
sutapimas, juk tiek pat ir Seimo narių. Gal net reikšmingesnis – kultūros seimas. Džiaugiuosi juo, nes čia tiek daug kultūrai davusių moterų, tarp jų ir man asmeniškai be galo brangių asmenybių.

2011 12 16 Mokytojų namų Svetainėje įvyko šio fotoalbumo pristatymas.

Fotografijų knyga, suskirstyta pagal joje įamžintų moterų kūrybos barus. Knygoje – 140 kuriančių moterų.

 

ONOS PAJEDAITĖS KŪRYBOS VAKARAS „KURIANČIOS MOTERYS“ FOTOPARODA IR ALBUMAS

 
Atgal